• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, aniżeli pozostałe regiony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne zabytki czy plaże, ale także dały nam artystów, pyszne jedzenie albo szybkie samochody. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Świetne są również miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na tenże wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy nareszcie przychodzi ten moment gdy możemy razem z rodziną wyruszyć na wspólny odpoczynek. Obecnie możliwości w tym zakresie posiadamy tak wiele, że trudno bywa wybrać. Warto zaznajomić się szczegółowo z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele interesujących lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny w tym czasie bywają o wiele niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wypad do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, że Australia ma do zaoferowania dla gości dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – choć jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Odkryjmy wschód Starego Kontynentu!
Europa to niezwykłe miejsce. Przecież na tej stosunkowo niedużej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt krajów. A każdy z krajów choć trochę się różni od siebie. I dlatego właśnie Europa to w dalszym ciągu najwspanialszy i najbogatszy kontynent na świecie. Następne lata nam pokażą czy mieszkańcy Europy pokonają wszystkie problemy, takie jak przykładowo bezrobocie wśród zwłaszcza młodych albo przeniesienie produkcji do Azji. Warto jednakże również spojrzeć na taką część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa w tym momencie o takich krajach, które są położone na wschód od naszego kraju. Np. Białoruś, czyli jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie ma wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, czyli stolica naszego wschodniego sąsiada, to jednak nie jest to dużą wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko Polakom do poziomu życia w Skandynawii, to jednakże widać wielką różnicą między Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, iż w 1989 roku, gdy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje wielki minus takich państw jak Białoruś, lecz także choćby Mołdawia. Jednakże to nie zmienia faktu, że warto odkrywać wschodnią Europę.

1. Więcej informacji

2. Przejdź do strony

3. Sprawdź teraz

4. Zobacz więcej

5. Zobacz szczegóły

Categories: Turystyka

Comments are closed.